GÖLLER BÖLGESİ-MİLANO-COMO GÖLÜ-PORTOFİNO

Göller Bölgesi aslında Köyler bölgesi. Turların içinde genelde var. Görsellik açısından görülmesi gereken yerler. Göllerin yamaçlarına kurulmuş köyler. Papa’nında yazlığı var burada. Turta, marmelatlar, turuf mantarıyla yapılmış soslar, meyveler alınılabilir.  Turistik köyler tabiî ki. Milano, Portofino, Göller bölgesinin fotoğraflarını birlikte yayınlamak istedim.

Filmlere konu olan meşhur liman şehri Portofino. Tam bir tatil beldesi. Harika bir koy, harika evler ve yeşillik…Burada yaşanır diyorsun:)

Son durağımız Milano ve Como gölü. Milano tabi moda’nın merkezi. Şık hatunlar, jilet gibi giyimli beyler etrafta bolca var. Ünlü markaların merkezi hep burada. Beni çok açmadı açıkçası ama görülmeli tabii. Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında…Buradan hızlıca Como Gölüne yola çıktık. Bence bu kadar yorgunluğun arkasından bu kadar yol çekilmelimiydi bilemiyorum. Turistik bir yer. Göl ve güzel evler. Aklımda sadece yediğim dondurma kaldı anlayacağınız…Ünlülerin evleri varmış isimlerini rehberimiz söylüyor. Bu bilgi beni pek ilgilendirmediği için ehemmiyette göstermiyorum…Bir gezinin sonuna geldik elhamdülillah gayet keyfili geçti. Darısı yenilerin başına…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.